MASKA

MASKA 2014

MASKA 2014 / 29. – 30. 4. 2014

1. ročník 

20 studentů
13 videomappingových animací

TĚZ

BLACK / DIVISION – František Pecháček, Josef Kortan a Ondřej Mikula

POROTA

Dan Gregor (The Macula)
Vizuální tvůrce Dan Gregor (INITI) vytváří interaktivní a dynamické světelné instalace ve veřejném prostoru. Jako člen umělecké skupiny Macula se podílel na mappingových projekcích Staroměstské radnice v Praze (2010) nebo New Museum v Liverpoolu (2011). Spolupracuje s ruznými divadelními spolky a hudebními uskupeními. Spolu s hudebníkem Tomášem Dvořákem (FLOEX) vytvořil interaktivní instalaci Archifon I. pro olomoucký festival animované tvorby PAF a její volné pokračování Archifon II. pro bruselský festival Nuit Blanche 2012
www.initi.org | www.themacula.com

PhDr. Václav Mílek (Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, p.o.)
Vystudoval obor dějiny umění a filozofii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, absolvoval studijní pobyty a stáže ve Švýcarsku, Německu a Velké Británii. Od roku 2009 je ředitelem Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Externě spolupracuje s řadou galerií. Jako kurátor se věnuje především modernímu a současnému umění.
www.galeriezlin.cz

Václav Ondroušek (HUCOT o.s.)
Experimentator, MJ, spoluzakladatel artového uskupení MOIRE, taktéž působí jako vizionář, dramaturg, organizátor, kurátor v občanském sdružení HUCOT. Žije a tvoří ve Zlíně, pedagog na FMK UTB Zlin.
www.hucot.cz

Skákala
Designér na volné noze. Působí v Praze a v Brně. Věnuje se různým oblastem designu. Člen uskupení NOMADS, spolupracuje se studiem 2FRESH a firmou Gravelli. K videomappingu přistupuje jako k volné tvorbě. Při jeho přípravě spolupracuje se zlínským uskupením MOIRE, se kterým společně vytvořili např. interaktivní viomapping pro festival Skyway v polské Toruni (https://vimeo.com/48396041)
www.skakala.cz

PROGRAM

29. 4. 2014

09:00 – 18:00 STAGE DESIGN WORKSHOP pod vedením dvojice PUK-PUK
PUK-PUK je tvůrčí duo, které se pohybuje v oblasti ilustrace, animace, vjingu a vizuálního umění. Jsou částí skupiny Bassta Fidli crew, která organizuje tradiční multižánrové taneční party Bassta Fidli v klubu Mír v Uherském Hradišti a na festivalu Mišmaš v Bojkovicích. Důležitou složkou těchto tanečních akcí je stage design a snaha vytvořit pro každou party jedinečné prostředí pomocí dekorací a projekce. Společným prvkem těchto dekorací je používání florescenčních barev, které svítí ve tmě, výrazné černé kontury a geometrizace tvarů. Inspirací pro vzhled stage jsou různá témata, která úzce nebo vzdáleně korespondují s hudebními styly dané party. Například totemy severoamerických indiánů, ilustrace Josefa Lady, psychedelické motivy indiánských kultur střední a jižní Ameriky mixnuté se slováckým folklórem a to vše je převedeno na geometrické znaky a tvary. Součástí stage je i projekce v podání PUK-PUK vjs.
www.mimikri.net/puk-puk-area/

– postup výroby návrhu Stage
– výroba Stage
– mappování Stage

30. 4. 2014

19:00 – 20:00 Přednáška
– Výběr zajímavých realizací ze světového kontextu
– Od historie po současné trendy
– Software s podporou pro videomappingové realizace
– Základní specifikace videoprojekčních možností

21:00 – 22:00 Showcase
– Fasáda – soutěžní projekce
– Maska – soutěžní projekce

22:00 – 23:00 Zlatomil – (trap, bass)
Lázeňský Trapista Zlatomil se pohybuje mezi léčivými kúrami neon trapu, zábaly z hippy juke a ozdravnými prameny wonky jazzu.
www.facebook.com/zlatomil

23:00 – 23:10 Vyhlášení vítězů hlasování poroty
– Cena fasáda poroty
– Cena maska poroty

23:15 – 00:15 ETHNO JAM PROJECT – (live ethno tropical) + MoNimba tanečnice
Pod tímto názvem se skrývá projekt dj Už-Aje s didgeridistou Alenášem a perkusemi Pana Puka. Vše smícháno v živý rytmický koktejl s fujarovým brčkem. Vystoupení doplní ethnotanečnice z uskupení MoNimba

00:15 – 02:00 Bassta Fidli Djs – Už-Aj a Dr.Balkan
Už-Aj a Dr.Balkan zajistí čerstvý přísun Tropicalu a Afrohausu, Folkstepu i Baltik Bassu.
www.facebook.com/BasstaFidliCrew